Чимало вихідців із Кіровоградщини у зоні АТО воюють у гарячих точках і постійно доводять, що вони справжні герої, - так розпочав Сергій Кузьменко розповідь про 24-річного бійця АТО Олександра Місюру, який, маючи в руках лише гранатомет, знищив три ворожих танки. Наразі хлопець поранений, лікується у Харкові, уже переніс кілька операцій. Його ратний подвиг на рівні керівництва держави уже високо оцінений - є рішення про його нагородження.
- Лікують наших військових, як правило, у Харкові та Дніпропетровську, - відзначив очільник області. Необхідно тримати зв'язок із лікарнями, де вони перебувають, допомагати усім необхідним. А загалом треба зробити усе можливе, щоб їх лікування та реабілітація проходили тут, на Кірово-градщині. Щоб рідні і близькі мали змогу їх відвідувати і доглядати, адже це також сприятиме одужанню, - переконаний голова ОДА.
На продовження теми підтримки родин учасників АТО Сергій Кузьменко навів конкретні приклади, що потребують реакції з боку влади.
- Є інформація від військовослужбовців 17-го батальйону тероборони про те, що поки вони захищають державу, їхні дружини змушені щомісяця надавати підтверджуючі довідки, що чоловіки дійсно в зоні проведення АТО, аби діти в школах були забезпечені пільговим харчуванням.
Голова облдержадмі-ністрації не приховував свого обурення з цього приводу, він доручив перевірити чи дійсно це так і дав завдання вжити заходів, аби по-дібне більше не повторювалося: "Це наше завдання інформувати адміністрацію шкіл про учнів, чиї батьки - учасники АТО, а не змушувати матерів бігати по всіх інстанціях за довідками".
Інший випадок - мама військового із Новоукраїн-ського району звернулася за допомогою у придбанні твердого палива до місцевої влади - реакції довго не було, врешті виділили - 300 грн.!?
Звертаючись до керівників територій, Сергій Кузьменко наголосив: "Питання підтримки родин учасників АТО для всіх повинно бути під номером один. Треба розпочинати і закінчувати робочий день саме з нього".
Облдержадміністрація.
|