Верховна Рада України затвердила указ президента Петра Порошенка "Про часткову мобілізацію". Цим самим передбачається посилити не тільки Збройні сили, а й інші силові та військові структури. Мобілізовані до лав армії стануть старшими. Вік військовослужбовців запасу продовжено до 60 років.
Протягом найближчих 45 днів триватиме призов військовозобов'язаних та резервістів до Збройних сил України. Указом створюються додаткові умови для доукомплектування потреб Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань відповідно до мобілізаційних планів.
"Необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України", - наголосив у пояснювальній записці до указу секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій.
Водночас він наголосив, що прийняття документу потребуватиме збільшення бюджетних видатків на проведення заходів мобілізації в обсягах, що визначатимуться Кабміном.
В нашому районі вже працює медична призовна комісія. Саме вона має визначити, хто з колишніх військовослужбовців здатний до служби з урахуванням стану здоров'я і віку.
А призовна комісія визначить, до якої служби можна залучити кожного мобілізованого. Адже крім формувань Збройних Сил передбачається створення територіальних загонів оборони, які охоронятимуть важливі стратегічні об'єкти, вестимуть боротьбу з диверсійними групами тощо.
З військової служби під час проведення мобі-лізації звільняються:
а) жінки, які мають дитину (дітей) віком до 16 років, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу;
б) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу;
в) у зв'язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку;
г) у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
через такі сімейні обставини або інші поважні причини:
виховання матір'ю (батьком) - військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей, які з нею (з ним) проживають, без батька (матері); утримання матір'ю (батьком) - військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, повнолітньої дитини віком до 23 років, якщо вона (він) є інвалідом І чи II групи; необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років; наявність у військово-службовця трьох і більше дітей;
д) у зв'язку з проведенням організаційних заходів у порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України, за умови завершення виконання визначених завдань;
е) через службову невідповідність осіб рядового, сержантського і старшинського (крім прапорщиків, старших прапорщиків, мічманів, старших мічманів) складу у разі невиконання службових обов'язків.
Володимир БЕЛЄЙ, військовий комісар райвійськкомату.
|