На полях району стартувала кампанія зі збору ранніх зернових культур, в ході якої аграріям Гайворонщини належить обмолотити їх на майже 14 тисячах гектарів. На 9 липня майже всі сільгосппідприємства облікового кола завершили збирання озимого ячменю. В середньому по району він дав по 33,5 центнера збіжжя на круг. Одні з найвищих показників врожайності цієї культури у ТОВ "Червоне-Агро" - 50 ц/га, ФГ "Білоконь" (с. Таужне) - 48 ц/га, СТОВ "Деметра" (с. Берестяги) - 47,8 ц/га, ТОВ "Гарт" (с. Берестяги) - 46 ц/га.
Трохи більше тисячі гектарів у районі до збирання озимого ріпаку. Кілька господарств приступили до його обмолоту. А у ФГ "Лан" (с. Бандурове) і ТОВ "Долинівка" на 50 і 60 га відповідно вже завершили його збирання. В середньому урожайність озимого ріпаку становить близько 25 ц/га. Впоравшись з озимими ячменем і ріпаком, долинівці розпочали збір озимої пшениці, яка у них займає майже 500 гектарів.
В яких умовах проходить нинішня жнивна кампанія наочно ознайомився цими днями голова райдержадміністрації В.А. Медвідь, побувавши в одному з провідних господарств району - хащуватському ПСП "Нива". З його керівником С.М. Савчуком голова райдержадміністрації разом із своїм заступником А.В. Футоранською зустрілися на току. Тут тривав звичний для цієї пори комплекс робіт. Наповнені ріпаком самоскиди, проїжджали через електронні ваги і відвозили продукцію під накриття. Там йшла робота з очищення зерна ячменю й ріпаку.
Як повідомив керівник господарства, у ці дні жнива поки що ще не набрали високих темпів. Певним чином впливають попередні й теперішні погодні умови. Недостатньо готова до обмолоту озима пшениця. Проте в цілому Сергій Миколайович задоволений.
Голова райдержадміністрації ознайомився з процесом очищення і просушування зібраного збіжжя, його якістю. Поцікавився виробничими потужностями підприємства, умовами господарювання тощо. І був приємно вражений. Господарство обробляє 1617 га орної землі, дотримуючись відповідних технологій і сівозмін. На відміну від більшості сільгосппідприємств району вдало поєднує рослинництво з тваринництвом, що дає беззаперечні переваги. Використовуючи власні органічні добрива, має певну економію в забезпеченні родючості грунтів. До того ж, органічне сільське господарство з кожним роком набуває популярності у розвинутих країнах. Споживання продуктів, вирощених без використання мінеральних добрив і хімічних засобів захисту рослин, у Європі щороку зростає на 10-15%, не зважаючи на те, що ціна на них значно вища. І хащуватці вже мають свого зарубіжного партнера на таку сільгосппродукцію.
Розповідаючи про роботу тваринників, Сергій Миколайо-вич відзначив, що господарство має 700 голів великої рогатої худоби, з них 280 корів. Цього року перейшли на механічне доїння. Нині тварини перебувають у літньому таборі, а тим часом здійснюється реконструкція зимових приміщень. Разом із збиранням ранніх зернових йде заготівля кормів. А ще, завдяки тваринницькій фермі, у господарстві протягом року працює не менше сотні людей, що є неабияким позитивним соціальним фактором для села. Підприємство своєчасно сплачує податки. Минулого року вони становили 1 млн. 700 тис. грн..
Відвідавши літній табір для великої рогатої худоби, голова райдержадміністрації побував на полях господарства, де якраз триває збір урожаю. Два власних комбайни "Акрос-530" російського виробництва обмолочували озимий ріпак. Керівник району поспілкувався з жниварями і, підсумовуючи побачене, відзначив, що це підприємство є прикладом для інших господарств. Чітка організація усіх ланок виробництва дає хороші результати. І головне, відчувається турбота керівника про селян, про те, щоб люди мали пос-тійну роботу, хліб і до хліба.
Валерій НЕЗБЖИЦЬКИЙ.
На знімках: гості і керівник господарства з жниварями збирального загону;
Фото автора.
|